3 Ağustos 2011 Çarşamba

Burcunuza Göre Kendinizi Baştan Yaratın!

Koç kadını
Koç kadınının yüzü biraz uzundur. Elmacık kemikleri çıkık alnı yüksek çenesi incedir. Üst dudağı ve burnu arasındaki mesafe fazladır. Koç kadınının bakışları yumuşaktır. Duygularını belli eder. Elleri uzun güçlü ve güzeldir. Uzun ve kaslı bacaklarıyla hoş bir silueti olan Koç kadınının sportif bir görünümü vardır. Saçları genellikle kısadır ve pek gür değildir. Az makyaj yapmayı sever ve gülüşünü ön plana çıkaran bir makyajı tercih eder.

Koç kadınının stili
Dantelsiz modern kıyafetleri tercih ederler. Sadelik kolaylık ve hız Koç kadınının giyim tarzını belirler. Keten triko ve tergalin sportif uyumunu severler. Ayakkabıları pratik olmalıdır. Çok fazla aksesuar kullanmazlar. Ancak onların vazgeçemedikleri iki aksesuar vardır; gözlük ve saat. Koç burcunun parfümü doğal ve taze olmalıdır. Lavanta funda leylak ya da karanfil bazlı parfümler onlar için idealdir.

Makyaj önerileri
1-Dudaklar için karmen kırmızısı ve sicilya kırmızısını tercih etmelidirler. Fuşya ve pembe tonları da yaz aylarında onlara yakışır.
2-Kırmızı mercan rengi mor ve eflatun tonlarıyla gözkapaklarına gölgeleme yapmalıdırlar.

Bugün burcunuz size neler söylüyor?


Boğa
Venüs'ün etkisinde olan Boğa burcu kadınları oldukça güzel ve kadınsıdır. Güzelliği ve işvesiyle dikkat çekmeyi sever. Cildi pembemsidir. Yüz hatlarında neşeli tavırlarının etkileri ve parıltısı vardır. Boğa kadını; saçlarına hoş bir şekil vermeyi makyaj yapmayı güzel kokmayı ve alımlı görünmeyi iyi bilir. Sık sık saçlarının rengini ya da modelini değiştirir. Gözleri parıltılıdır. Bu yüzden erotik bakışlar atarak etrafındakileri cezbeder. Sağlam yapılı fiziği mükemmeldir.

Boğa kadınının stili
Bol ve rahat kıyafetleri tercih eden Boğalar; deri süet ve keten gibi doğal materyalleri severler. Parlak olmayan ancak canlı ve sıcak renklerden hoşlanırlar. Boğa kadınları gece davetlerinede bileklerine kadar inen uzun tuvaletler giyerler. Takıları az ama gerçektir. Altın ve gümüşten yanadırlar. Yün şallar kemerler eldivenler ve kürkler Boğa kadınlarının gardrobunda mutlaka bulunur. Parfüme gelince; Boğa kadınları için hafif çiçek kokuları idealdir. Özellikle melisa zencefil gül anason leylak ve manolya bazlı parfümleri severler. Şeftali kavun mango gibi tatlı meyve kokuları da Boğa kadınlarına çok yakışır.

Makyaj önerileri
1-Somon pembe ve bej tonları Boğa kadınlarına çok yakışır.
2-Pastel tonları kullanıp kendi yüz güzelliklerini ortaya çıkarmalıdırlar.
3-Dudaklarında ise uçuk pembe ve doğal renkleri tercih etmelidirler.

İkizler
İnce bir vücuda sahip olan İkizler kadını uzun yıllar genç kalmayı başarabilir. Üçgen suratlı ve güzeldir. Parlak gözleri parlak zekasının belirtisidir. Kısa saçlıdır ve genellikle kot pantolon giymeyi sever. Psikolojisi değişkendir. Kahkaha atarak gülerken bir anda ağlayabilir.

İkizler kadının stili
İkizlerin kıyafetleri yarı spor yarı abiyedir. Fantastik kumaşlardan yapılan giysilere baylırlar. Renker ise hem canlı hem de birbirleriyle uyumlu olmalıdır. Kaşmiri ince pantolonları ve ipeği severler. Az sayıda olan aksesuarları şıktır. Limon ve portakal çiçeği gibi taze ve serinletici parfümleri tercih ederler. Akşamları ise vanilya ya da akasya kokularını kullanırlar.

Makyaj önerileri
1- Somon ve bej renginin karışımıyla yapılan makyaj İkizlere çok yakışır.
2- Pembe ve gül kurusu tonları dudak makyajında idealdir.

Yengeç
Çoğu zaman çocuksu bir havası olan Yengeç kadını güzel olmaktan çok dokunaklı ve etkileyicidir. Ancak onun etkileyiciliğinin sırrı seksi bakışlarında değil hüzünlü ve melankolik bakışlarındadır. Teni süt rengidir. Kırılgan ve hayalperest bir havası vardır. Sinirli bir yapıdadır. Fakat gülmeyi de sever.

Yengeç kadınının stili
Tüllerin satenlerin ince kumaşların hoşuna gittiği Yengeç kadını kendini bu kumaşların içinde çok seksi bulur. Şapka takmaktan hoşlanır. Ancak şapkaları kasket tarzı pratik olanlardan değildir. Onlar hasır şapkaları ya da fransız film sanatçılarının kullandığı büyük şapkaları tercih ederler. Aksesuar kullanmaktan hoşlansalar da alerjik bünyeleri buna çok müsait değildir. Bu yüzden inci kolyeler ya da ince takılarla yetinirler.

Makyaj önerileri
1-Göz kapaklarında mavi tonları kullanmak Yengeç kadınına yakışır.
2-Dudaklarında ise tercihlerini pembe somon ve mercan renklerinden yana kullanmalıdırlar.

Aslan
Aslan kadını güzel ve kibirli olup tavırları ve bakışlarıyla bir ceylana benzer. Sportif yapılı genellikle açık renk gözlü özellikle de yeşil gözlüdür. Çok parlak bir gülüşe sahiptir. Göbeği dümdüz kemikleri incedir. Teni şeftali renginde hafif lekeli ya da çillidir. Kiloları dengededir. Fazla yağlı ve ağır yiyecekleri sevmezler. Ciltleri çabuk yaşlanır. Bu yüzden özellikle yüz bakımına önem vermelidirler.

Aslan kadınının stili
Aslan kadını ayakkabısından gömleğine kadar herşeyiyle ağır olmayı sever pahalı markalardan giyinmeyi tercih eder. Yün ve saten kıyafetleri beğenirler. Hazır giyim yerine kendilerine özel kıyafet diktirmekten yanadırlar. Aslanlar için aksesuar fetişisti demek yanlış olmaz. Pırlanta kürk ve altın onların vazgeçemedikleri ve sıkça kullandıkları aksesuarlardır. Parfüm olarak tercihleri ise lavanta sıklamen ve narenciye ağırlıklı parfümlerdir.

Makyaj önerileri
1-Dudaklarında kahverengi tonlarını kullanmalıdırlar.
2-Far rengi ve fondötende ise tercihlerini kahverenginin sıcak tonları ve altın sarısından yana kullanmalıdırlar.

Başak
Klasik olan Başak kadınının alnı pürüzsüzburnu düz ağzı küçük dişleri ise inci gibidir. Teni bal rengidir. Bağırsakları çok hassastır ve bu yüzden kimi zaman sorun yaşar. Başak kadını cesaretiyle şaşırtır enerjisiyle sinirlendirir. Dayanıklığıyla da beğeni toplar. Akupunktur yüzme ve yoga Başak kadını için kesinlikle önerilir.

Başak kadınının stili
Pratik ve fonksiyonel kıyafetleri tercih eden Başak kadını keten ve yün kıyafetleri sever. Onun giyim tarzını yumuşak tonlarda klasik çizgiler belirler. Aksesuarları sadece gerekli zamanlarda kullanırlar onun dışında aksesuar kullanmayı sevmezler. Saçlarını at kuyruğu yapmaktan elbise ya da tuvaletle broş takmaktan hoşlanırlar. Başak kadınının çantası çok büyük ve birçok göze sahip olmalıdır. Çünkü herşeyi yanında taşımak ister. Başaklara en uygun parfüm hafif çiçek kokularıdır. Özellikle yasemin sümbül akasya gardenya bazlı parfümler onlar için idealdir.

Makyaj önerileri
1-Kahverengi yeşil ve bej tonları Başak kadınının göz makyajında kullanması gereken renklerdir.
2-Kestane tonları kahverengi ve toprak renkleri Başak kadınının dudaklarına çok yakışır.

Terazi
İncelik sevimlilik iyilik ve çekiciliğin Terazi kadınının temel özellikleri demek pek de yanlış olmaz. Tavrı ve hareketleri zariftir. Aşk dolu davetkar gözleriyle ilgi çekmeyi iyi bilir. Gülüşü de onun çekiciliğine çekicilik katan bir başka unsurdur. Genellikle açık renk tenlidir cildi pürüzsüzdür. Terazi kadını zayıftır fakat havalı değildir. Omuzları yuvarlak göğüsleri küçüktür. Dans ve sporla uğraştığı takdirde vücudu uzun yıllar dinç ve genç kalabilir. Hayatının önemli bir bölümünü güzelliğine adar. Kozmetiğe para harcamaktan çekinmez.

Terazi kadınının stili
Terazi kadını vücut hatlarını ortaya çıkaran kıyafetleri tercih eder. Saf ipeği ve ince kumaşları seven Terazi kadını transparan giymekten çekinmez. Her zaman şık ve zariftir. Çanta kemer eldiven eşarp gibi bir çok aksesuarı vardır. Hepsi birbiriyle uyumludur ve hiçbiri suni deriden ya da kumaşlardan değildir. Mücevherleri az ama gerçek taşlardandır. Hafif ve doğal makyaj yapmayı sever. Parfümü ise pahalı ve hafitir. Genellikle klasik parfümleri tercih eder.

Makyaj önerileri
1-Gri ve şampanya tonları terazi kadınına yakışır.
2-Gece makyajında siyah ve füme rengini kullanmalıdır.
3-Dudaklarına çikolata tonlarını uygulamalıdır.

Akrep
Ele avuca sığmaz bir burç olan Akrep kadını değişken bir ruha sahiptir. Saçları genellile kıvırcık ses tonu ciddidir. Merak uyandırarak etrafındakilerin dikkatini mıknatıs gibi çeker. Seksi bir yanı vardır. Bakışları derin ve etkileyicidir. Akrep kadını çoğu kez kendini kıyafetlerinin içine giremeyecek kadar kilolu hisseder bu yüzden de sık sık rejim yapar. Kendinin bile bilmediği bir sebepten dolayı kendine ceza vermekten çekinmez.


Akrep kadınının stili
Akrep kadını hem son derece şık hem de etrafındakileri şok edecek kadar değişik bir tarza sahiptir. Kıyafetlerinde kimi zaman koyu kimi zaman da parlak renkleri tercih eder. Seksiliğini giyim tarzında da belli eder. Vücuda yapışan kıyafetlerden ve egzantrik formlarda takılardan hoşlanır. Parfümde de tercihleri seksi olanlardır. Misk ve amber kokularında baharatlı parfümlerden kullanır.

Makyaj önerileri
1-Göz makyajında yeşil ve kahve tonlarını kullanmalıdırlar.
2- Dudak makyajında ise bakır çikolata ve kahve tonları idealdir.

Yay
Yay kadını kendinden emin tavırlarıyla hem zarif ve şık hem de çekicidir. Açık parlak kimi zaman da davetkar bakışları vardır. Kaşları yüksek burnu düzgün dişleri ise oldukça güzel sıralanmıştır. Gövdesi biraz kısadır. Yay kadınları gözlerinden yaş gelene dek gülerler. Fakat bir anda sağları solları belli olmayabilir. Onlar yumuşaklıkla öfkenin canlılığın ve içe kapanıklığın mükemmel bir karışımıdır. Uykuları düzenli yemekleri ise ızgara olmalıdır. Yüzme jimnastik ve dans Yay kadınları için ideal sporlardır.

Yay kadınının stili
Giyim tarzaları sportif rahat ve şık olup fantaziye dayanır. Gizemli olmayı severler. Trikolar süet ve deriler en sevdikleri kıyafetlerdir. Aksesuar kullanmaktan hoşlanırlar. Özellikle fular takmaya düşkündürler. Ayrıca ayakkabı çanta ve takıları klasiktir. Doğal kokulardan hoşlanırlar. Sandal ve sedir ağacı horozibiği bitkilerinin ağırlıkta olarak kullanıldığı parfümler onlar için idealdir.

Makyaj önerileri
1-Yay kadınlarının dudaklarına karmen kırmızısı bordo ve parlak kırmızı çok yakışır.
2-Göz makyajlarında deniz mavisi lacivert gibi mavi tonlarını tercih etmelidirler.
3-Cilt içinse şampanya tonlarını baz rengi olarak kullanmalıdırlar.

Oğlak
Oğlak kadını güzellik bir yana çok çekicidir. Oğlak kadınlarının yüksek alınları derin bakışları sakin ve sessiz tutkuları vardır. Yüzleri genellikle uzun burnu orta büyüklüktedir. Ancak kimilerinin yüzleri kare olup bakışları dolu dizgindir. Kendinden emin bir havadadırlar. Ağızlarının kenarında mutlu ya da üzgün olduklarını belli eden derin kırışıklıklar bulunur. Oğlak kadını kendiyle son derece ilgilidir. Kendi iç dünyasını nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını iyi bilir. Yapay olan şeyleri sevmez doğallıktan ve dürüstlükten yanadır. Aktif ve çalışkan bir yapıdadır.

Oğlak kadınının stili
Oğlak kadınının kıyafetleri sade koyu renkli ve rahattır. Soğuğa dayanıklı olmadığından büyük ve uzun mantolar giyer. Ailesinden kalan takılara düşkündür. Ayakkabı ve botları pratik seyahat çantaları ise büyüktür. Fularları natürel renklerde ve genellikle manzara desenlidir. Oğlaklar nergis sümbül nane ve menekşe bazlı kokulara bayılırlar.

Makyaj önerileri
1- Kahverengi ve lavanta rengi göz farı Oğlaklara yakışır.
2- Dudaklarda bakır tonları ve kiremit rengi rujlar kullanılmalıdır.

Kova
Satürn ve Uranüsün etkisinde kalan Kova kadını ince bir yüze ve hayalperest bakışlara sahiptir. ‘Femme fatale' tabir edilen kadınlar genellikle Kova burcundandır. Zevkli ve egzantrik giyinirler. Sinirlidirler hiç beklemediğiniz bir anda beklenmeyen bir tepki gösterebilirler. İnce narin bir görünümleri vardır. Heyecanlı ve anlayışlıdırlar. Mutlu oldukları zaman ne olursa olsun asla moralleri bozulmaz.

Kova kadınının stili
Kova burcu kadının hem sade hem de fantastiktir. Modern ve pratik giyinmeyi sever. Özellikle kalem hesap makinesi cep telefonu ile dolu salopetler hoşlarına gider. Kimi zamanlarda ise şaşırtıcı derecede parlak kıyafetler giyerek etrafındakileri şaşırtırlar. Ancak ne olursa olsun Kova kadınları her zaman modaya uyarlar. Takıyı ve uzun eşarpları severler. Parfümde tercihleri ise modern ve doğal kokulardır. Klasik ve ağır parfümler onlar için kesinlikle uygun değildir.

Makyaj önerileri
1-Pembe ve lila tonlarıyla yapılan göz makyajları Kova kadınına yakışır.
2-Göz makyajında olduğu gibi dudaklarında da lila ve pembe tonlarını tercih etmelidirler.

Balık
Balık kadını çekici ve güzel olduğu kadar da hayalperesttir. Yüzü oval ve narin elmacık kemikleri çıkıktır. Tavırları tahrik edici ve karşı konulmazdır. Eğlenmeyi özellikle de dans etmeyi sever. Duygularını çok fazla belli etmez. Kitap okumak ve müzik dinlemekten zevk alır. Bitkisel çaylar otlar ve yoga Balık kadının ruh ve beden sağlığını korumaya birebirdir.

Balık kadınının stili
Dikkat çeken kıyafetler giymekten kaçınan Balık kadını su burcu olmasından dolayı bahriyeli kıyafetlerinden hoşlanır. Özellikle bahriyeli pantolonlar jileler kapşonlu kıyafetler onların en sevdiği kıyafet türüdür. Aksesuarları sade ve güzeldir. Parfümde tercihleri ise çiçek ve meyve karışımı kokulardır. Yasemin gül ve portakal çiçeğinin ağırlıkta olduğu parfümler balıklar için idealdir.

Makyaj önerileri
1-Mor denizci mavisi ve su yeşili su grubundan olan Balıklara çok yakışır.
2-Dudaklarda pembe ve bej tonları kullanılmalıdır.
Astroloji Burçlar,fallar,tarot,Rüya Analizi
Güzellik Sırları , Güzellik Oyunları Estetik - Plastik Cerrahi( Estetik,Cilt - Saç Bakımı,Makyaj,kozmetik,Egsersiz )