Kırışıklıkların azalması için yapmanız gereken ilk iş cildinizi düzenli olarak nemlendirmektir. Bu noktada Hyaluronik asit içeren ürünler kullanarak daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.
Günlük cilt bakımınızı düzenli olarak uygulamaya özen gösterin. Aynı zamanda haftalık bakım maskelerinizi ihmal etmeyin. Unutmayın, cildinizin genç tutmanın en iyi yolu onu beslemek ve şımartmaktan geçer.
Güneşten kaçınmaya özen gösterin. Güneş ışınları ciltteki kolajen ve elastik yapının bozulmasına yol açtığından yüzünüze zarar vermektedir. Bu nedenle düzenli olarak güneş koruyucu krem kullanın ve güneş gözlüğü ile korunun.
Yüzümüz kaslardan meydana gelmektedir. Yüzümüzdeki kırışıklıkların artma sebeplerinden biri de bu kasları yeterince kullanmayışımızdır. Yüz yogası ile kaslarımızı çalıştırıp kırışıklıkları giderebilir, hatta onların oluşmasını engelleyebiliriz.
Alnınızdaki kırışıklıklardan kurtulmanın da kolay bir yolu var. Avuç içlerinizi kaş bölgenize koyarak gerdirin ve aşağı doğru bakarak kaşlarınızı çatın.10 saniye kadar bu şekilde kalın ve bunu üç kez tekrarlayın. Bu işlem sayesinde alnınızdaki kırışıkları yok edebilir ve kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz.
Kırışıklıkları azaltmanın en zahmetsiz yolu ise gülmek. Gülerken yüz kaslarımız çalıştığı için kırışıklıkların giderilmesi de kolaylaşıyor. Bol bol gülmek cildinize ummadığınız kadar iyi gelecek.
Gıdı ve yanaklarda oluşan kırışıklıkları azaltmak ve sarkmayı önlemek için ihtiyacınız olan tek şey; yemek kaşığı. Yemek kaşığını dudaklarınızın arasına
alarak, üst dudağınız geride, alt dudağınız ise biraz ilerde olacak şekilde kaşığı kaldırın ve 3 saniye kadar bekleyin. Bu hareketi 5 kez tekrarlamanız gerekecek. Yanaklar için balon şişirme hareketini uygulayabilirsiniz

Kaz ayakları ve göz çevresinde bulunan kırışıklıklar için parmaklarınızı kullanmanız yeterli olacaktır. Gözlerinizi işaret ve baş parmağınız yardımıyla aşağıdan ve yukarıdan gerdirin. Ardından gözlerinizi kısarak 10 saniye bekleyin. Bu hareketi üç kez yapın.
Konuşma esnasında farkında olmadan kaşlarımızı çatabiliriz. Kırışıklıklara merhaba dememek için bu hareketi yapmamaya özen gösterin.