1 Mayıs 2016 Pazar

Güzel ve sıkı kalçalara sahip olmayı hepimiz isteriz.

Güzel ve kalkık kalçaya sahip olmak aslında zor değildir. Bazı ırklardaki vücut yapıları doğuştan gelen bir nimettir. Zenci insanların dudaklarının dolgun olması gibi. Kalçalarda da aynı şey geçerlidir. Eğer doğuştan böyle bir şansınız yoksa kendi imkânlarınızla kalçanızı güzelleştireceksiniz demektir. Kalçanızı dikleştirebileceğiniz bazı egzersizlerden bahsedelim.
Kalçanızı güzelleştireceğiniz ilk hareket şudur. Yere uzanın,  ayaklarınızı dirsekten ve ellerinizi dirsekten kıvırın. Yüzünüz yere doğru olacak. Daha sonra sağ
ayağınızı kalçanıza doğru,  yukarıya kaldırın ve aşağıya indirin. Bu harekette kalçanızın sıkıştığını göreceksiniz. Bu hareketi 15 kere iki set halinde yapabilirsiniz. Aynı hareketi sol ayağınızla da yapın.
Kalçanızı sıkılaştıracağınız bir diğer hareketten bahsedelim. 
Yere yüzüstü uzanın. Daha sonra kollarınız ve ayaklarınızı yukarı doğru kaldırmaya çalışın. Bu harekette birçok kaslarınızı çalıştırmış olursunuz. Bu hareketi 15 kere iki set halinde yapabilirsiniz. Bir diğer hareketten bahsedelim. Ayağa kalkın bacaklarınızı açın,  sırtınızı dik tutun,  dizlerinizi kırın. Sandalyeye oturur gibi aşağı eğilin birkaç saniye durduktan sonra yeniden kalkın. Bu hem bacak kaslarınızı hem de kalçanızı sıkılaştıracaktır. Ayaktayken bir duvara yaslanın daha sonra sağ bacağınızı kırmadan düz tutarak kalçanıza göre kaldırın. Kalçanızın sıkıştığını göreceksiniz. Daha sonra tekrar başlangıç pozisyonuna geçin. Bu hareketi 15 kere iki set halinde yapın. Aynı hareketi diğer ayağınızla da yapın. Bu hareketleri her gün yapmaya çalışın. Bir kez yapıp bırakmanın hiçbir faydası olmayacaktır.

Güzellik Sırları , Güzellik Oyunları Estetik - Plastik Cerrahi ( Estetik,Cilt - Saç Bakımı,Makyaj,kozmetik,Egzersiz )