7 Kasım 2010 Pazar

Makyajda sınır yok!


Makyajda sınır yok! Podyumlarda renk coşkusunun yaşandığı uyumsuz makyaj trendlerine, doğallığın ön planda olduğu uyumlu yaklaşımlar eşlik ediyor.

DOĞAL YAKLAŞIMLAR

Trend


Kahverengi ve bejin doğallığı... Bu renk skalası; her cilt tipine ve rengine uyum sağladığı için çok sevilir. Ancak söz konusu renkleri uygularken cildinizde doğal durmasına özen göstermeli ve kusurlarınızı sağlam bir baz ile kapamalısınız.

Nasıl kullanmalı?- Karamel tonlarıyla görünümünüzü yumuşatabilir, gri bazlı kahverengiler ile temiz bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.

- "Dudaklarınızda, elmacık kemiklerinizde ya da alnınıza yanardöner, hafif ışıltılı bir ürün kullanmayı deneyebilirsiniz" diyor Etro ve J.Mendelin make-up artisti Charlotte Tilbury.

- Şeftali ve pembe tonlarındaki rujların kullanımı çok kolaydır.

- Bugüne kadar birçok ünlü isimle çalışma şansına sahip olan make-up artist Caroline Barnes; doğal bir görünüme modernlik katmak için gözlerinizin iç kısmına beyaz ya da kahverengi gri renkte bir kalem ile çizgi çekmenizi öneriyor.

- Bu trend genellikle bakımlı ve şık bir görünüm yarattığı için kaşlarınızın dolgun ve temiz görünmesine özen göstermelisiniz. Bunun İçin Bobbi Brownın kaş kalemini ya da Giorgio Armani in kirpik kıvırıcısını kullanabilirsiniz.

- Doğal makyajı herhangi bir davette kullanmak istiyorsanız, küçük bir dokunuşla zarif bir görünüm yaratabilirsiniz. Mesela bronz tonlarda bir far ve kirpiklerinizi dolgunlaştıran bir maskarayı deneyebilirsiniz.

KOYU RENKLERİN ÇEKİCİLİĞİ

Trend


Koyu, parlak ve coşkulu... Göz ve dudaklardaki uyumsuz renkler, gökkuşağı misali kadınları büyülüyor. Ünlü make-up artist Pat McGrath; bu renkliliğin bir tür eğlence olduğunu dile getiriyor ve kadınlara farklı renkler denemekten çekinmemelerini tavsiye ediyor.

Nasıl kullanmalı?

- Bu iddialı renklerin ciltte daha sade gözükmesi için baz olarak mutlaka bir güneş kremi kullanın. DDPin Matte Finish Photo-Age Protection SPF 30u aynı zamanda bakım da uyguluyor.


-Yoğun ve koyu renkli makyaj ne yazık ki dikkati yüz simetrisine ve kusurlara da çekebiliyor. Bu nedenle iddialı renkleri uygulamadan önce, kusurlarınızı ince bir fondöten yardımıyla kapatabilir ve ardından pudra ile matlaştırabilirsiniz.

- Vivienne Westwood ve Alexander McQueen için çalışan make-up artist Lee Pycroft; "Mor ve yeşil göz makyajında oldukça iddialı bir görünüm yaratıyor ancak sarı ya da pembeyi tercih ediyorsanız cildiniz daha da soluk gözükebilir" diyor. Bu nedenle de daha güçlü renklere yönelmenizi tavsiye ediyor.

- Ünlü make-up artistler allık kullanmak yerine; siyah bir eye-liner ya da sofistike renklerde bîr far kullanarak gözlerinizi, koyu renkteki bîr ruj ile de dudaklarınızı ön plan; taşımanızı tavsiye ediyorlar.