21 Nisan 2011 Perşembe

Takma Kirpik Kullanmanın Püf Noktaları

Takma Kirpik Kullanmanın Püf Noktaları – Takma kirpik kullananan kadınlar için takma kirpik nasıl kullanılır ve çarpıcı bakışlar nasıl elde edilir;
Rimel veya maskaralar bunu bir dereceye kadar sağlayabilir. Bazen bu bazılarımıza yetmez. İşte bu noktada takma kirpikler yardımımıza koşuyor. Gözlerimizi nasıl etkileyici hale getirebiliriz diye merak ediyorsanız işte, takma kirpik kullanmanın püf noktaları..

Takma kirpikle ne kadar sürede dolgun ve uzun kirpiklere sahip olunabilir?
Bu uygulamada kirpiklere tek tek uygulanır. Üst kirpiklere tam bir set uygulanacaksa tam 2 saat sürer. Kirpiklere kalıcı ve bireysel kirpik olması için yapıştırıcının doğal kirpikle buluşması zaman alır. Eğer evde uygulayacaksanız ampülün kirpiğe teması uzun sürebilir.
Bu süreçte ne kadar uzunluk ve hacim oluşturabilirim?

Kirpiklerinizin yüzde 50 ve yüzde 30 daha kalın daha uzun olabilir. Bir süre rimel veya kirpik kıvırıcı kullanmayın farkını hissedeceksiniz.
Alt kirpiklere uygulanabilir mi?
Açık gözlerle yapılmak zorunda olduğu için biraz rahatsız edici olabilir. Alt kirpiklere farklı yapıştırıcı kullanılılabilir fakat onların ömrü uzun olmaz.
Kirpikler ve yapıştırıcının kalitesindeki farklılıklar nelerdir?
Kirpikleri sentetik isterseniz vizon kirpik kullanabilirsiniz. Bunlar tamamen doğal görünümlüdür. Yapıştıcısı formaldehit içermeyen sadece Novalash yapıştıcı kullanın. Çünkü Çin’de üretilen ucuz yapıştıcılar gözünüzü tahriş edebilir.
Bu kirpiklere en özel bakım nedir?
Kirpikleri doğal kirpiklerinize yapıştırıldığınızda bakımı altı ila sekiz hafta sürer. Tam bir görünüm sağlamak için, yaklaşık her ay bakım yapmak gerekir. Kirpiklerin yapışmaması ve kırılmaması için kirpiklerin üzerine nemlendirici ve göz kremi sürmeniz gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra büyüleyici bakışlara sahip olacaksınız.